HACI LÜTFİ PAMUKCU

HACI LÜTFİ PAMUKCU, VARLIKLI BİR AİLENİN ÇOCUĞU OLARAK 1912 YILINDA NEVŞEHİR'DE DÜNYAYA GELMİŞTİR. BABASI HÜSEYİN EFENDİ, ANNESİ AZİZE HANIM'DIR. BAŞARILI BİR ÖĞRENCİ OLUP İLKOKUL VE ORTAOKUL EĞİTİMİNİ NEVŞEHİR'DE TAMAMLANMIŞTIR. ARAPÇA VE FRANSIZCA DİLLERİNİ BİLMEKTEYDİ.

ZÜBÜŞ HANIM VE LÜTFİ PAMUKCU

ORTAOKULU BİTİRDİKTEN SONRA, YAKINLARI KENDİSİNDEN ÖĞRETMEN OLMASINI İSTEDİ. ANCAK; ÇALIŞMAYI SEVEN PAMUKCU, BABASININ YANINDA TİCARET YAPMAYI TERCİH ETTİ. BABASIYLA BİRLİKTE İPLİK, PAMUK VE MANIFATURA ALANLARINDA FAALİYET GÖSTERDİLER. BU VESİLE İLE AİLENİN TİCARİ KİMLİĞİNE UYGUN OLARAK "PAMUKCU" SOYADINI ALDILAR. SONRAKİ YILLARDA NAKLİYE İŞİYLE UĞRAŞTI. 1967 YILINDAN SONRA DA KUYUMCULUK YAPMAYA BAŞLADI.

1979 YILINDAN SONRA EMEKLİ OLAN PAMUKCU, HAC VAZİFESİNİ YERİNE GETİRMİŞ, ARDINDAN DA SAKIN BİR HAYATI SEÇMİŞTİR. ZAMAN BULDUKÇA YURTİÇİ SEYAHATLERİNE ÇIKMIŞTIR.

YARDIMSEVER HACI LÜTFİ PAMUKCU, 1987 YILINDA KÜLTÜRLÜ BİR GELECEĞE KATKIDA BULUNABİLMEK İÇİN NEVŞEHİR MERKEZE BİR ORTAOKUL YAPTIRMIŞTIR. AYNI DÖNEM NEVŞEHİR DEVLET HASTANESİNE DE BÜYÜK MİKTARLARDA BAĞIŞTA BULUNMUŞTUR. DÖNEMİN SAĞLIK BAKANI HALİL ŞIVGIN TARAFINDAN KENDİSİNE PLAKET VERİLMİŞTİR.

19.10.2003 YILINDA VEFAT ETMİŞTİR.

SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ...

Ürün favorilere eklendi
Product added to compare.

Çerez Politikası - Kullanım koşullarını kabul ediyorum.